Choose Language Choose Language
Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Hair Transplant Methods

  • 20 Nisan 2022, 11:30

Saç Ekim Yöntemleri

FUE, FUT yönteminin geçerliliğini kaybetmesinden sonra geliştirilmiş bir yöntemdir. FUE saç çıkarma yöntemi ile saç kökleri, kulaklar arasındaki donör bölgeden özel olarak geliştirilmiş bir mikro motor veya 0,5 – 0,9 mm kadar küçük çekme iğnesi yardımıyla alınır.

Bu yöntem hızla gelişti; bu yüzden FUT'tan daha yeni olmasına rağmen kısa sürede daha popüler hale geldi. Standart FUE yöntemi için en önemli tercih faktörü, saç kökü alımı için hızlı ve invaziv olmayan yöntemler sağlayan cerrahi aletlerin oldukça gelişmiş olmasıdır.

Günümüzde elle çalıştırılan iğnelerin yerini manuel veya elektronik olarak kullanılan mikro motorlar almıştır. Bu cihazlar saç köklerinin sorunsuz bir şekilde alınmasını sağlar. Ameliyat süresi 2 günden 3-4 saate düşürülür ve hastalara büyük kolaylık sağlar. FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu), avantajları nedeniyle yaygın olarak kullanılan bir saç ekim yöntemidir. FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç ekimi alanında ilk akla gelen yöntemdir.

Bunun yadsınamaz bir nedeni var: FUE saç ekimi, hastanın kısa sürede normal hayatına dönebildiği ağrısız bir operasyondur ve bu yöntem herhangi bir kesi ya da dikiş içermez. Saç köklerinin alındığı donör bölgede gözle görülür, kalıcı bir iz görülmez. Ayrıca bu yöntemle vücut kıllarının ekilmesi de mümkündür.